BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Internet Explorer” - viena iš populiariausių interneto naršyklių. Ją naudoja beveik 50 procentų Lietuvos interneto vartotojų. „Internet Explorer” pamažu vejasi daug priedų turinti „Mozilla Firefox”. Net trečdalis interneto vartotoju, kurie naudoja „Internet Explorer”, dirba su pasenusia, šeštąja, šios programos versija, kuri yra labai nesaugi ir neturi daugelio būtiniausių funkcijų. Viena iš naujausių „Internet Explorer” versijų yra aštunta, apie kurią papasakosiu daugiau.

„Internet Explorer 8″ privalumai

 • Vieni iš svarbiausių „Internet Explorer 8″ privalumų tai, kad aštuntoji versija yra greitesnė ir žymiai saugesnė už senesnes „Internet Explorer” versijas.
 • Greita peržiūra senesnėms naršyklėms sukurtoms svetainėms. Jei tekstas ar paveikslėlis puslapyje pateiktas netinkamai, reikia paspausti naują mygtuką Suderinamumo rodinys, esantį šalia adresų juostos mygtuko Atnaujinti, tai ištaisys rodymo triktis, pvz., netinkamai sulygiuotą tekstą, vaizdus ar teksto laukus.

 

 • Sukurti skirtukai, kurie leidžia atidaryti kelias žiniatinklio svetaines viename naršyklės lange. Galima atidaryti tinklalapius naujuose skirtukuose, ir perjungti juos spustelėjus skirtuką. Jei atidaryti keli skirtukai, naudokite Sparčiuosius skirtukus, norėdami persijungti į kitus skirtukus. Privalumas yra tai, kad mažiau elementų atidaryta užduočių juostoje.

 • Patobulintas naršymas naudojant skirtukus. „Internet Explorer 8″ pristato skirtukų grupes, kurios palengvina naršymą naudojant skirtukus. Kai vienas skirtukas atidaromas iš kito, naujasis skirtukas talpinamas šalia pradinio skirtuko ir užkoduojamas tam tikra spalva, kad greitai galėtume pamatyti, kurių skirtukų turinys yra susijęs. Jei uždarome skirtuką, kuris yra grupės dalis, rodomas kitas tos pačios grupės skirtukas - taip išlaikomas dabartinės užduoties turinys, o ne staiga parodoma nesusijusi svetainė.

 

 

 • Naujoje Adresų juostoje įvedus kelis simbolius ir „Internet Explorer 8″ pagal įrašą automatiškai atkurs svetaines, kuriose jau lankėmės. Ji vykdo iešką dalyse Retrospektyva, Parankiniai ir RSS informacijos santraukos bei parodo svetainės adreso ar bet kokios URL dalies atitiktis. Kai renkame tekstą, atitikties simboliai pažymimi mėlyna spalva, kad tik žvilgtelėję galėtume juos atpažinti. Be to, galime panaikinti bet kurį išplečiamajame lauke esantį adresą spustelėję raudonos spalvos X. Tai ypač naudinga, jei norite pašalinti su rašybos klaidomis įvestus URL.

 • Spartintuvas. Dabar, naudodami bet kokį į mainų sritį nukopijuotą tekstą, galite naudoti spartintuvą, kuris greitai leidžia naudotis papildomomis funkcijomis.

 •  Naršant galima naudoti funkciją „InPrivate”, kuri naršymą ir naršymo veiklą, istoriją ir slapukus neišsaugo, o trečiųjų šalių žiniatinklio turinio teikėjai be jūsų sutikimo negalės sekti jūsų veiklos internete.

 

 • Galimybė iš naujo atidaryti dabartinio naršymo seanso metu uždarytą skirtuką - tai gali būti naudinga, kai skirtukas uždaromas atsitiktinai ar per anksti.

 

 • Patobulintas mastelio keitimas. Adaptyviojo puslapio mastelio keitimo funkcinės galimybės yra geresnės nei įprastų artinimo / tolinimo funkcijų - ši funkcija sumaniai perduoda puslapio turinį, be to, nereikia slinkti į kairę ir į dešinę. Tai padės padidinti smulkaus šrifto puslapius ir žiniatinklyje galėsite perskaityti daugiau informacijos.

 

 •  „Internet Explorer 8″, naudodama naują „SmartScreen” filtrą, padeda apsisaugoti nuo netyčinio kenkėjiškos programos ar programinės įrangos, kuri gali pažeisti vartotojo duomenis, privatumą ir tapatybę, taip pat sugadinti jūsų kompiuterį ir vertingus duomenis.

 

 • Domeno žymėjimas leidžia lengviau interpretuoti žiniatinklio adresus (URL) ir padeda išvengti klaidinančių ir sukčiaujančių apsimetant svetainių, kuriose bandoma apgauti naudojant klaidinančius adresus. Tai padaroma adresų juostoje juoda spalva pažymėjus domeno vardą, likusioji URL eilutės dalis paliekama pilka, kad būtų lengviau identifikuoti svetainių tikrąją tapatybę.

 

„Internet Explorer 8″ trūkumai

Nors aštuntoji versija yra greitesnė ir žymiai saugesnė už senesnes „Internet Explorer” versijas, ji nera pranašesnė už kitas interneto naršykles.

„Internet Explorer 8″ testavimas

Acid3 testą „Internet Explorer 8″ išlaikė labai prastai - 20/100 balų. Bandant kitas populeriausias internetines naršykles gauti rezultatai žymiai didesni.

PEACEKEEPER testą „Internet Explorer 8″ išlaikė taip pat labai prastai - surinko tik 259 taškus.

SunSpider testą „Internet Explorer 8″ išlaikė rezultatu - 22863.0ms +/- 15.4%.

Patiko (3)

Rodyk draugams

Komentuokite